Baza wiedzy m3p

nowy laptop

Gratulacje! Kupiłeś nowego lapka. Na pewno się cieszysz, ja zawsze czuję lekki dreszczyk jak widzę taką świeżynkę ;-). No to, co? Instalujemy gierkę i choćby całą noc …. STOP. Przeczytaj artykuł i poświęć swojemu nowemu komputerowi troszkę czasu. Aby potem, jak się coś stanie, mieć mniej kłopotów.

Jeśli nie zamierzasz przejść na Windows 10, a irytuje Cię ikonka na Pasku Zadań oraz pojawiające się od czasu do czasu monity o aktualizację – usuń tą funkcjonalność z Twojego komputera. Zyskasz na tym podwójnie, bo oprócz zniknięcia ikonki i komunikatów, pozbędziesz się kilka Giga ściągniętej na Twój komputer instalki do Windows 10.

Identyfikatory sterownika

Czasem zdarza się, że w Menedżerze urządzeń pojawiają się problemy ze sterownikiem. Pół biedy, jeśli obok ikony z wykrzyknikiem widnieje nazwa urządzenia – wtedy Internet z pewnością przyniesie rozwiązanie. Co jednak zrobić, jeśli wszystko, co mamy to informacja o nieznanym urządzeniu. Nie znamy jego nazwy – więc do czego ściągnąć sterownik?

Usunięcie komunikatu Background Container

Czy od jakiegoś czasu pojawia się na Twoim komputerze podczas logowania komunikat o treści „There was problem starting ….. BackgroundContainer.dll”? To pozostałości po usuniętym wirusie. Niezbyt groźne lecz mało wygodne. Usuń to.