Baza wiedzy m3p

Jeśli nie zamierzasz przejść na Windows 10, a irytuje Cię ikonka na Pasku Zadań oraz pojawiające się od czasu do czasu monity o aktualizację – usuń tą funkcjonalność z Twojego komputera. Zyskasz na tym podwójnie, bo oprócz zniknięcia ikonki i komunikatów, pozbędziesz się kilka Giga ściągniętej na Twój komputer instalki do Windows 10.

Odinstalowanie aktualizacji KB3035583

Pierwszą czynnością, którą musisz wykonać to pozbycie się aktualizacji KB3035583. W tym celu wybierz z Panelu sterowania przystawkę do odinstalowywania programów. W przystawce tej, korzystając z menu bocznego wybierz Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Po wyświetleniu całej listy aktualizacji wyszukaj tę o numerze KB3035583. Odinstaluj ją i uruchom ponownie komputer (potrwa to dość długo). Po ponownym uruchomieniu powinna zniknąć już irytująca ikonka Windows 10 w Pasku zadań

Ukrycie aktualizacji KB3035583

Aktualizacja może jednak znowu pojawić się na Twoim komputerze. Należy ją ukryć. W tym celu w sekcji Windows Update wybierz opcję Sprawdź czy są aktualizacje. System wyświetli nowe aktualizacje do pobrania. Wyszukaj z listy wyświetlonych aktualizację KB3035583 i ją ukryj (za pomocą prawego przycisku myszy).

Usunięcie folderu Windows BT

Na dysku znajdziesz też ukryty folder Windows BT. Należy go usunąć. Znajdują się w nim pliki potrzebne do aktualizacji do Windows 10. Zajmują ładnych parę Giga, więc jeśli masz mały dysk – będzie to dla Ciebie duża oszczędność jego miejsca.

I po kłopocie ;-)
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl