Baza wiedzy m3p

programy antywirusowe 2015

Dobry program antywirusowy to podstawa bezpieczeństwa Twojego komputera. Ważne aby wybrać taki, który nie narozrabia w Twoim komputerze oraz skutecznie Cię obroni. Firmy produkujące antywirusy prześcigają się nieustannie aby być najlepszym. Jeśli zdobędą tą pozycję zwykle nie długo piastują podium. Co jest dobre dziś? Jaki program antywirusowy zainstalować?

Ranking antywirusów 2015

Najnowszy ranking programów antywirusowych opublikował niedawno Komputer Świat. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z nim i odnalezienia swojego ulubionego programu

Mój ulubieniec czyli Avast! niestety opuścił pierwszą piątkę. Dotychczas byłam z niego zadowolona. Skutecznie wymiata wirusy, zwraca uwagę na zainfekowane maile i pozwala na stworzenie dysku naprawczego. Być może, że i Ty nie zmienisz swojego faworyta.

Zwycięskie programy antywirusowe

Jeśli jednak chcesz tego najlepszego polecam program antywirusowy BitDefender. Zdobył największą liczbę punktów. Ja czasem go używam w sprawach beznadziejnych. Bywa, że odwirusowanie komputera klienta za pomocą programu Avast wykazuje setkę infekcji. Usuwam wirusy, ale wolę upewnić się innym programem, że to koniec. Tym programem zazwyczaj jest BitDefender.

Wysokie noty otrzymała też Avira. Jest tuż za zwycięzcami. Zwracam uwagę na ten program antywirusowy, gdyż kiedyś uważałam go za najlepszy. Wielu moich klientów z niego korzysta. Czerwony parasol, bo takie jest jego logo, dzielnie chroni bezpieczeństwa Twojego komputera.

Żelazne zasady użytkowania antywirusów

Na koniec jeszcze zwrócę uwagę na kilka żelaznych zasad dotyczących programów antywirusowych. Najważniejsza to taka, że program antywirusowy powinien działać nieprzerwanie w systemie. Nie wyłączamy go na czas instalowania oprogramowania, na czas grania itp. Wszelkie nośniki danych, czyli płyty CD, pendrive-y skanujemy przy podłączeniu. Te zasady pewnie znasz i się ich stosujesz. Jest jednak jeszcze jedna WAŻNA zasada. Program antywirusowy powinien być jeden. Zainstalowanie i uruchomienie dwóch antywirusów nie zwiększy Twojego bezpieczeństwa ba, ono je właśnie pogrzebie. Dlaczego? Program antywirusowy działa w systemie na specjalnych zasadach. Ma dostęp tam, gdzie większość programów nie ma. Jest jeszcze jeden rodzaj programów który takie specjalne względy potrafi wymusić. Już wiesz? No właśnie, WIRUS! Program antywirusowy blokuje wirusy, więc dwa programy antywirusowe będą się blokowały wzajemnie. Staną się zupełnie bezużyteczne!

Właśnie z tego powodu nie instaluj nigdy dwóch programów antywirusowych. Uważaj też na program antywirusowy McAfee, który instaluje się automatycznie chociażby przy pobieraniu aktualizacji Adobe Flash. Sprawdź czy nie masz zainstalowanych dwóch programów antywirusowych, a jeśli tak, koniecznie napraw to.

Który program antywirusowy wybierzesz?
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl