Baza wiedzy m3p

Brzmi niewinnie - Host AppService. Profesjonalnie bym powiedziała. Tak jak cała rzesza programów, które ma w sobie Windows, są bardzo ważne dla integralności systemu i nie wolno ich ruszać. Czym zatem jest Host AppService? No niestety, jest Adware-m lub jak kto woli wirusem, oprogramowaniem szkodliwym, generatorem reklam. Jest to program firmy SweetLabs - tej samej co wypuściła sweet pages, o których pisałam już na blogu.

Host AppService: Co to takiego i skąd się wziął na Twoim komputerze?

Soft Host AppService pojawił się na Twoim notebooku podstępnie w czasie gdy Ty instalowałeś inny soft. Mogłeś go zdobyć z różnych stron WWW zajmujących się zbieraniem oprogramowania.

Host AppService: czy na prawdę jest niebezpieczny?

Niestety! Oto lista jego grzechów głównych:

  • rezerwuje czas procka,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • wyświetla reklamy w Chrome oraz innych przeglądarkach,
  • blokuje spokojną pracę z komputerem,
  • pobiera bez Twojej zgody inne wirusy.

Do tego zdolny jest soft, który niechcący zainstalowałeś, na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Usunięcie Host AppService

  1. Usuń program z listy programów w Panelu Sterowania.
  2. Uruchom przeglądarki internetowe. Tam w menu → dodatki wykop ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli jest to należy go usunąć).
  3. Zdiagnozuj komputer pod kątem wirusów. Uruchom skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń bezwzględnie wszystkie szkodliwce.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Host AppService nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam pobieranie oprogramowania ze strony producenta. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie dobrego programu antywirusowego. Szczegółowe czytanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie dziwnych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. W ten sposób unikniesz Host AppService.


Czego Ci życzę,
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl