Baza wiedzy m3p

Do czego może służyć Site Finder? Może pomaga przy wyszukiwaniu fajnych stron? Może na bieżąco przeszukuje Internet i zbiera URL-e wprost dla Ciebie? Nic bardziej mylnego, to wirus, który zamieni przeglądanie Internetu w piekło, bo będzie nieustannie wyświetlał reklamy. Trzeba go usunąć!

Site Finder: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim komputerze?

Addware Site Finder zainstalował się na Twoim laptopie podstępnie w czasie gdy Ty instalowałeś inny soft. Mogłeś go zdobyć z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem oprogramowania. Moja klientka załapała go z Dobrych Programów gdy ściągała program do archiwizacji.

Site Finder: czy na prawdę jest szkodliwy?

Niestety! Oto punkty jego przewinień głównych:

  • pobiera czas procesora,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • wyświetla reklamy w przeglądarce internetowej,
  • nie pozwala na spokojną pracę z kompem,
  • zaprasza bez Twojej zgody inne AddWare.

Do tego zdolny jest Adware, który niechcący zainstalowałeś, na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Usunięcie Site Finder

  1. Usuń program z listy programów w Panelu Sterowania.
  2. Uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki odznacz ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli jest to trzeba go usunąć).
  3. Zdiagnozuj komputer pod kątem wirusów. Uruchom skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń absolutnie wszystkie wirusy.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Site Finder nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam pobieranie oprogramowania ze strony twórcy. Unikanie stron WWW z instalkami. Zainstalowanie dobrego antywirusa. Szczegółowe czytanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie backupu danych i zdrowy rozsądek. tak unikniesz Site Finder.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl