Baza wiedzy m3p

Gdy usuwam kolejnego wirusa lub Add-ware zawsze mnie zadziwia polot tych co go nazywali. Bardzo często jest to nazwa która sugeruje albo miłą gierkę, bądź też program do przyspieszenia lub poprawienia jakości pracy z komputerem. Instalujesz i ..... No właśnie. Dzisiejszy kandydat to BlockIt Add Remover. Nazwa obiecuje usuwanie blokad reklamami czy coś w tym stylu. Jest niestety znowu - nieciekawym wirusem - Addware-em.

BlockIt Add Remover: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim komputerze ?

Soft BlockIt Add Remover pojawił się na Twoim kompie podstępnie w czasie gdy Ty instalowałeś inne oprogramowanie. Mogłeś go zdobyć z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem programów.

BlockIt Add Remover: czy na prawdę jest niebezpieczny?

Niestety! Oto punkty jego grzechów głównych:

  • zabiera czas procka,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • mnoży reklamy w przeglądarce internetowej,
  • uniemożliwia spokojną pracę z kompem,
  • ściąga bez Twojej zgody inne AddWare.

Do tego zdolny jest soft, który niechcący zainstalowałeś, na szczęście pozbyć się go nie jest trudno.

Usunięcie BlockIt Add Remover

  1. Usuń Adware z listy zainstalowanych w Panelu Sterowania.
  2. Uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki wykop ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli tak to trzeba go usunąć).
  3. Sprawdź komputer pod kątem wirusów. wystartuj skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń bezwzględnie wszystkie wirusy.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

BlockIt Add Remover nie powróci jeśli będziesz czujny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony twórcy. Unikanie stron WWW z instalkami. Zainstalowanie skutecznego programu antywirusowego. Szczegółowe studiowanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie backupu danych i zdrowy rozsądek. W ten sposób unikniesz BlockIt Add Remover.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl