Baza wiedzy m3p

Zawsze ten sam scenariusz, pobieram oprogramowanie z Internetu, instaluję, trochę się nim pocieszę, a potem ciach! Włączam przeglądarkę internetową i mam tysiące reklam. Jak Hydra, gdy zamykam jedną otwiera się dziesięć następnych. Co się stało? Przyczyną może być Sale charger. Nie tak trudno go się pozbyć ale musisz działać szybko.

Sale charger: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim sprzęcie?

Sale charger znalazł się na Twoim sprzęcie podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inny soft. Mogłeś go zdobyć z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem oprogramowania np. z Dobre programy lub innych.

Sale charger: czy na prawdę jest niebezpieczny?

Oczywiście! Oto lista jego grzechów głównych:

  • pobiera czas procesora,
  • może przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym,
  • mnoży reklamy w Chrome,
  • nie pozwala na spokojną pracę z komputerem,
  • zaprasza bez Twojej wiedzy inne paskudztwa.

Do tych występków zdolny jest Adware, który niechcący pobrałeś. Na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Pozbycie się Sale charger

  1. Usuń soft z listy zainstalowanych w Panelu Sterowania.
  2. Uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki usuń ten program (nie koniecznie go tu znajdziesz ale, jeśli tak to należy go usunąć).
  3. Zdiagnozuj sprzęt pod kątem wirusów. Uruchom skanowanie przy uruchomieniu systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń absolutnie wszystkie wirusy.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Sale charger nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony twórcy. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie skutecznego antywirusa. Szczegółowe czytanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie dziwnych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie backupu danych i zdrowy rozsądek. tak unikniesz Sale charger.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl