Baza wiedzy m3p

To co ładnie wygląda na zewnątrz w środku już nie musi wcale być takie piękne. Wander Burst, niby poprawia przeglądanie Internetu, dużo mydlenia oczu, że najlepsze narzędzie, że stworzone przez pasjonatów, że poprawi jakość Twojego surfowania. BZDURA! Wander Burst to następny Adware. Zasypuje Twoją przeglądarkę niechcianymi reklamami, uniemożliwia pracę na komputerze i sprasza inne niechciane paskudztwa. Trzeba się tego pozbyć!

Wander burst: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim komputerze ?

Szkodliwe oprogramowanie Wander burst załapałeś klikając jakiś link obiecujący poprawę jakości Twojego kompa. Być może, że znalazł się na Twoim laptopie podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inny soft . Mogłeś go zdobyć z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem oprogramowania. Jest wiele dróg infekcji.

Wander burst: czy rzeczywiście jest niebezpieczny?

Niestety! Oto lista jego przewinień głównych:

  • rezerwuje czas procesora,
  • może przejąć kontrolę nad przeglądarką internetową,
  • mnoży reklamy w Mozilli,
  • infiltruje Twoje działania w Internecie,
  • blokuje spokojną pracę z komputerem,
  • zaprasza bez Twojej zgody inne wirusy.

Do tego zdolny jest program, który niechcący załapałeś, na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Pozbycie się Wander burst

  1. Usuń Adware z listy programów w Panelu Sterowania.
  2. Otwórz przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki usuń ten program (nie koniecznie go tu znajdziesz ale, jeśli jest to trzeba go usunąć).
  3. Zdiagnozuj sprzęt pod kątem szkodliwego oprogramowania. wystartuj skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń bezwzględnie wszystkie wirusy.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Wander burst nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony producenta. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie dobrego antywirusa. Szczegółowe studiowanie komunikatów podczas instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie backupu danych i zdrowy rozsądek. tak unikniesz Wander burst.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl