Baza wiedzy m3p

Jeśli Twoja przeglądarka wyświetla wciąż niechciane reklamy, nad którymi nie możesz zapanować, a w zainstalowanych programach znalazłeś Euxxtra Coupon, to masz wirusa i musisz go szybko usunąć! Przeczytaj jak go się pozbyć a jutro nie będzie on już dla Ciebie kłopotem

Euxxtra Coupon: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim komputerze ?

Aplikacja Euxxtra Coupon zainstalował się na Twoim komputerze podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inne oprogramowanie. Mogłeś go zdobyć z różnych stron WWW zajmujących się zbieraniem oprogramowania.

Euxxtra Coupon: czy serio jest szkodliwy?

Niestety! Oto punkty jego grzechów głównych:

  • pobiera czas procka,
  • może przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym,
  • wyświetla reklamy w przeglądarce internetowej,
  • uniemożliwia spokojną pracę z komputerem,
  • ściąga bez Twojej wiedzy inne wirusy.

Do tego zdolny jest soft który niechcący pobrałeś, na szczęście pozbyć się go nie jest trudno.

Pozbycie się Euxxtra Coupon

  1. usuń Adware z listy programów w Panelu Sterowania
  2. uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki odznacz ten program (nie koniecznie go tu znajdziesz ale, jeśli tak to trzeba go usunąć)
  3. zdiagnozuj sprzęt pod kątem wirusów. Uruchom skanowanie przy uruchomieniu systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń bezwzględnie wszystkie szkodliwce

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Euxxtra Coupon nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam pobieranie oprogramowania ze strony producenta. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie skutecznego antywirusa. Szczegółowe studiowanie komunikatów podczas instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. W ten sposób unikniesz Euxxtra Coupon.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl