Baza wiedzy m3p

Załapałeś istartsurf? Upss, niedobrze! Ale z moją pomocą usuniesz go. Przeczytaj jak go się pozbyć a jutro nie będzie on dla Ciebie problemem

Istartsurf: Co to takiego i skąd się pojawił na Twoim komputerze?

Szkodliwe oprogramowanie istartsurf znalazło się na Twoim komputerze podstępnie, w czasie gdy Ty wgrywałeś inny soft. Mogłeś go zdobyć z różnych stron WWW zajmujących się zbieraniem oprogramowania np. z chomika lub innych.

Istartsurf: czy rzeczywiście jest szkodliwy?

Niestety tak! Oto lista jego przewinień głównych:

  • zabiera czas procka,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • wyświetla reklamy w przeglądarce internetowej,
  • blokuje spokojną pracę z komputerem
  • pobiera bez Twojej wiedzy inne paskudztwa

Do tych spraw zdolny jest soft który niechcący załapałeś, na szczęście pozbyć się go nie jest trudno.

Pozbycie się istartsurf

  1. usuń program z listy programów w Panelu Sterowania
  2. uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki usuń ten program (nie koniecznie go tu znajdziesz ale, jeśli tak to należy go usunąć)
  3. sprawdź komputer pod kątem szkodliwego oprogramowania. Uruchom skanowanie przy uruchomieniu systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń absolutnie wszystkie szkodliwce.

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Istartsurf nie powróci jeśli będziesz ostrożny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony twórcy. Unikanie stron WWW z instalkami. Zainstalowanie skutecznego programu antywirusowego. Szczegółowe studiowanie komunikatów podczas instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. W ten sposób unikniesz istartsurf.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl