Baza wiedzy m3p

Smarter Power to następny paskudnik, z którym jakiś czas temu poradziłam sobie. Przeczytaj jak go usunąć na swoim komputerze.

Smarter Power: Co to takiego i skąd się wziął na Twoim sprzęcie?

Szkodliwe oprogramowanie Smarter Power znalazło się na Twoim laptopie podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inny soft. Mogłeś go pobrać z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem oprogramowania np. z Dobre programy lub innych.

Smarter Power: czy serio jest szkodliwy?

Niestety! Oto lista jego grzechów głównych:

  • zabiera czas procesora,
  • może przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym,
  • mnoży reklamy w Chrome,
  • nie pozwala na spokojną pracę z komputerem
  • pobiera bez Twojej zgody inne paskudztwa

Do tego zdolny jest soft, który niechcący załapałeś, na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Usunięcie Smarter Power

  1. usuń Adware z listy zainstalowanych w Panelu Sterowania
  2. otwórz przeglądarki internetu, w menu → dodatki odznacz ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli jest, to trzeba go usunąć)
  3. zdiagnozuj komputer pod kątem szkodliwego oprogramowania. Uruchom skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń absolutnie wszystkie wirusy

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Smarter Power nie powróci jeśli będziesz czujny

Polecam pobieranie oprogramowania ze strony producenta. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie skutecznego antywirusa. Szczegółowe czytanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. tak unikniesz Smarter Power.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl