Baza wiedzy m3p

Chciałeś przyspieszyć swój komputer, zainstalowałeś nawet super aplikację. Niestety potem było tylko gorzej. Co się stało? Twoja aplikacja Przyspiesz komputer jest wirusem. Przeczytaj jak się go pozbyć a jutro nie będzie on już dla Ciebie kłopotem.

Aplikacja Przyspiesz komputer: Co to takiego i skąd się pojawiła na Twoim sprzęcie?

Aplikacja Przyspiesz komputer pojawiła się na Twoim notebooku podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inne oprogramowanie. Mogłeś ją pobrać z różnych stron WWW zajmujących się zbieraniem programów np. z Komputer świat lub innych.

Aplikacja Przyspiesz komputer: czy serio jest szkodliwa?

Oczywiście! Oto lista przewinień głównych:

  • rezerwuje czas procesora,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • mnoży reklamy w przeglądarce internetowej,
  • nie pozwala na spokojną pracę z komputerem,
  • pobiera bez Twojej zgody inne wirusy.

Do tych spraw zdolny jest program który niechcący zainstalowałeś. Na szczęście nie jest trudno usunąć go.

Pozbycie się aplikacji Przyspiesz komputer

  1. usuń soft z listy zainstalowanych w Panelu Sterowania,
  2. uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki usuń ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli jest to należy go usunąć),
  3. sprawdź komputer pod kątem wirusów. Uruchom skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń bezwzględnie wszystkie wirusy.

Polecam również reklamy w przeglądarce, gdzie piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Aplikacja Przyspiesz komputer nie powróci jeśli będziesz czujny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony producenta. Unikanie stron WWW z instalkami. Zainstalowanie dobrego antywirusa. Szczegółowe studiowanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest robienie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. Tak unikniesz aplikacji Przyspiesz komputer.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl