Baza wiedzy m3p

Skuteczna Strona Internetowa – kluczem do Twojego sukcesu

Nieważne czy sam tworzysz stronę Internetową, czy tylko nadzorujesz jej powstawanie, inspiracja się przyda. Walory estetyczne strony są bardzo ważne i nie ograniczają się tylko do wyboru grafiki. Na pewno będzie trzeba zastanowić się nad ikonografiką, czcionkami, kolorami i układem bloków strony.

Strony Internetowe

Proponuję zacząć od poszukiwań w Internecie stron konkurencji. Warto zobaczyć, jakie trendy panują w tworzeniu stron o podobnym profilu. Warto przejrzeć nie tylko polskie strony, ale też strony europejskie, a nawet amerykańskie. Szukając inspiracji warto pozostać oryginalnym i wyróżniać się na tle innych.

TRENING: Poszperaj po stronie FORM UP NORTH. Jest to rodzaj żurnala internetowego o projektowaniu Web.

Grafika

Najlepiej odbierana strona internetowa, to taka, która zawiera własne grafiki. Warto abyś sam lub przy pomocy fotografa wykonał zdjęcia swojego biura, produktów, pracowników. Taka strona sprawia, że jesteś autentyczny. Jednak nie zawsze jest to wykonalne. Skorzystaj zatem z tysięcy gotowych zdjęć w galeriach, których wiele w Internecie. Pamiętaj, aby nie pobierać zdjęć z cudzych stron, jest to kradzież. Kup zdjęcia na Shuttelstock lub wybierz darmowe na innych portalach zdjęciowych. Sprawdź czy wybrane zdjęcia mają licencję darmową także dla komercyjnego użytku.

TRENING: Odwiedź stronę Pixabay i wybierz zdjęcia związane z Twoją branżą. Na pixabay zdjęcia są darmowe do zastosowań komercyjnych.

Kolory

Kolory wybrane do Twojej strony nie powinny być przypadkowe. Warto od samego początku stawiać na spójne barwy strony, logo i materiałów reklamowych. Czasem też kolor będzie się kojarzył z naszym fachem.

TRENING: Już wymyśliłeś swój kolor? Wejdź na stronę Paletton i dobierz do niego kolory pokrewne, aby urozmaicić kolorystykę strony.

Czcionki

Z czcionkami i Polską jest pewien problem. Nie każda czcionka ma polskie litery, szukać trzeba wytrwale. Bardzo nieprofesjonalnie wygląda na stronie czcionka, w której polskie litery są napisane innym krojem niż reszta. Co do wyboru odpowiedniej czcionki najnowszym trendem są czcionki typu superlight, bardzo wąskie. Ładnie prezentują się na stronie.

Ikony

Na Twojej stronie muszą zagościć ikony. Uzupełniają one treść, ułatwiają skanowanie strony i szybkie czytanie. Zdziwisz się, jaki duży jest arsenał ikon.

TRENING: Odwiedź stronę awsome Ikons i znajdź ikony dla siebie. Na Twojej liście powinny znaleźć się ikony do mediów społecznościowych, do danych teleadresowych, być może emotikonki oraz inne, ilustrujące Twój przekaz.

Zainspirowana? Zainspirowany? Świadomie zbuduj swoją stronę!
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl