Baza wiedzy m3p

Czy Twoja przeglądarka non stop wyświetla reklamy? Wyskakują niechciane okna? Być może że załapałeś wirus Filter results. Przeczytaj jak go usunąć, to nie jest trudne.

Filter results: Co to takiego i skąd się wziął na Twoim komputerze?

Soft filter results pojawił się na Twoim notebooku podstępnie w czasie gdy Ty wgrywałeś inne oprogramowanie. Mogłeś go zdobyć z różnych serwisów zajmujących się zbieraniem oprogramowania np. z Dobre programy lub innych.

Filter results: czy na prawdę jest niebezpieczny?

Tak! Oto lista jego przewinień głównych:

  • zabiera czas procka,
  • może przejąć kontrolę nad Windows,
  • wyświetla reklamy w Chrome i innych przeglądarkach,
  • nie pozwala na spokojną pracę z komputerem
  • pobiera bez Twojej wiedzy inne wirusy

Do tego zdolny jest soft który niechcący pobrałeś. Na szczęście usunąć go nie jest trudno.

Usunięcie Filter results

  1. usuń soft z listy programów w Panelu Sterowania
  2. uruchom przeglądarki internetu i tam w menu → dodatki odznacz ten program (nie koniecznie go tu odszukasz ale, jeśli tak to trzeba go usunąć)
  3. zdiagnozuj sprzęt pod kątem wirusów. wystartuj skanowanie przy starcie systemu (TYLKO w ten sposób!). Usuń absolutnie wszystkie wirusy

Polecam też artykuł reklamy w przeglądarce, w którym piszę ogólnie o wirusach typu Adware i podaję więcej szczegółów odnośnie ich usunięcia.

Filter results nie powróci jeśli będziesz czujny

Polecam instalowanie oprogramowania ze strony twórcy. Unikanie serwisów z instalkami. Zainstalowanie skutecznego programu antywirusowego. Szczegółowe studiowanie komunikatów w czasie instalacji oraz unikanie podejrzanych stron, nielegalnych programów, keylogerów i innego paskudztwa. Ważne też jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych i zdrowy rozsądek. tak unikniesz filter results.


Czego Ci życzę
Monika Puczyńska

blog Moniki Puczyńskiej, m3p.pl